2024. április 20. szombat, Tivadar és Odett napja
A Wizz Air kadét program indításáról állapodott meg 2015 szeptemberétől
Kiss Kriszta
2015.04.29 11:37
A Wizz Air, Közép- és Kelet-Európa legnagyobb diszkont légitársasága ma bejelentette, hogy 5 éves együttműködési megállapodást kötött két kiváló repülési képzési szervezettel arról, hogy kadétokat képezzenek a légitársaság számára. A képzések 2015 szeptemberétől indulnak kezdetben 40 kadét részvételével. A program az EASA szabályozásaival összhangban zajlik majd, és Airbus A320 típusminősítéssel kombinált integrált ATPL (Airline Transport Pilot Licence) is részét képezi majd.

A versenytárgyalásokat és az értékelési eljárást követően a Wizz Air a CTC Aviation-t és a Közép-Európai Repülési Akadémiát (Central European Flight Academy) választotta a képzés megvalósítására. A kadétok a Wizz Air operációs szükségleteinek megfelelő tudást és képességeket fognak elsajátítani a kurzus során, ezáltal a program olyan felkészült másodpilótákkal fogja támogatni a légitársaság növekedését, akiket teljes munkaidőben légitársasági pilótának képeztek. A kadét program lehetővé teszi a résztvevők számára, hogy közvetlenül csatlakozzanak a légitársasághoz másodpilótaként, és Airbus A320 típusú repülőgépekkel repüljenek a Wizz Air útvonalhálózatán, miután átfogó képzésben részesültek. A másodpilóták számára kiváló karrierlehetőség nyílik, hiszen miután megszerezték a légitársaságnál a szükséges, többévnyi tapasztalatot, előléphetnek kapitány rangba.

A Wizz Air vállalja, hogy állást biztosít a végzetteknek (megfelelő szakértelem függvénye), miután sikeresen befejezték a képzést, ezáltal segítve a tanulókat, hogy biztosítani tudják a program finanszírozását. Ez a kezdetektől vállalt garancia ritka a légiközlekedésben, és bizonyítja a légitársaság elkötelezettségét amellett, hogy megtalálja a piacon a legrátermettebb kadétokat.

„A Wizz Air alapját a munkatársaink adják, ezért nagyon örülünk, hogy ezt a lehetőséget felkínálhatjuk a pilóták egy teljesen új generációjának” – mondta David Morgan, a Wizz Air vezető pilótája és járatüzemeltetési vezetője. – „Az új pilóták a Wizz Air család részévé válnak majd, lehetőségük lesz közvetlenül csatlakozni a légitársasághoz és másodpilótaként repülni az Airbus A320 és A321 típusokból álló flottánkon, valamint lehetőségük lesz, hogy tovább fejlődve kapitányként folytassák tovább karrierjüket és később akár a menedzsmenthez is csatlakozhatnak. Ez egy izgalmas, új fejezet a Wizz Air történetében, nagyon várjuk, hogy megtaláljuk a jövő tehetséges legénységét” – tette hozzá David Morgan.

 

A CTC Aviation-ről

A CTC Aviation egy globális pilótaképző vállalat, amely innovatív megoldásokat biztosít ügyfeleinek világszerte. A legújabb képzési központok jól megközelíthető, kényelmes és vonzó helyeken találhatók az Egyesült Királyságban, Új-Zélandon és az Egyesült Államokban.

A CTC Aviation szolgáltatásai az elvárások teljes spektrumát lefedik, a kadétjelöltek kiválasztásától a képzésen át a légitársaságoknál való elhelyezkedésig, beleértve a tapasztaltabb legénységi tagok kiválasztását, valamint a tapasztalt pilóták, oktatók és vizsgáztatók felülvizsgálatát. Nemzetközileg elismert képzési szervezetként (ab initio és típusképzés) a vállalat évente körülbelül 3000 fő legénységet képez ki és választ ki 50 légitársaságnak világszerte.

Kapcsolódó témák

Az idehaza mellőzött, külföldön világhírűvé vált magyar tudósok – sajnos eddig sem rövid – névsora 2020-ban újabb taggal bővült. Az Amerikai Egyesült Államokban 1985 óta élő kutatóbiológus szinte egyik percről a másikra került a figyelem középpontjába, vált híressé. A Kínában 2019-ben tapasztalt első megbetegedések után kitört járványt a WHO már 2020. március 11-én világjárvánnyá nyilvánította. Megfékezése eleinte reménytelennek tűnt, mígnem a nagy lendülettel folyó kutatások során felbukkant egy magyar név: dr. Karikó Katalin. Az ő szabadalma alapján készült el 2020-ban, a világon elsőként, a klinikailag is bizonyítottan hatásos oltóanyag a SARS-CoV-2 koronavírus-fertőzés ellen!

Valójában ez az elnevezés nem is egészen pontos. A kor nagyjából igen, de hogy sportág? Akkor még biztosan nem volt az. Sokkal fontosabb volt. Ma úgy hívjuk muaythai, de ezt hallván hányan tudják – úgy nagyjából – mit is takar ez a szó? Nem is igen volna értelme erről fejtegetésekbe bocsátkozni, ha a napjainkra sporttá vált egykori harcművészet magyar képviselői a közelmúltban nem értek volna el figyelmet érdemlő sikert.

A Múzeumok éjszakáján két rendezvénynek is otthont adott Budapesten a Belvárosi Nagyboldogasszony Főplébánia templom. Nem meglepő, hogy az évenként megrendezett és roppant népszerű rendezvényhez a főváros legöregebb temploma is csatlakozott, hiszen ez az épület már önmagában felér egy múzeummal. Az altemplomban megtartott második előadás a fővárosi fürdőkultúráról szólt és bár témája – első hallásra – nem nagyon illet a helyszínhez, rövidesen kiderült; az előzetes feltételezés téves volt, két okból is.

A történelem, a tiszti pálya, a katonaélet iránt érdeklődők számára sok új, érdekes információt nyújthat egy frissen megnyílt kiállítás. A Ludovika Akadémia történetét feldolgozó állandó múzeum nem egyszerűen hadtörténelmi jellegű kiállításnak ad helyet, hiszen középpontjában nem az események, hanem elsősorban az emberek állnak. Az előzetes bejelentés nélkül látogatható kiállítás helyszíne a Nemzeti Közszolgálati Egyetem, Ludovika Szárnyépület, (1083 Budapest, Ludovika tér 1.) Az esetleg változó nyitva tartás idejéről a https://www.uni-nke.hu oldalon lehet tájékoztatást kapni.

A Nemzeti Közszolgálati Egyetem Hadtudományi és Honvédtisztképző Karán működő Ludovika-történeti Kutatóműhely, 2020-ban, Zrínyi Miklós születésének 400. évfordulója alkalmából már rendezett egy kiállítást, Zrínyiek a haza szolgálatában címmel. Most az Egyetemen egy újabb kiállítás nyílott, a Kutatóműhely Zrínyi-Újváron folytatott feltárási munkáinak eredményéből. A kiállítás szeptember 20-ig látogatható az Egyetem Hungária körúti Kari Könyvtárának épületében.