2024. április 20. szombat, Tivadar és Odett napja
2015.06.03 12:49

Japán? Tokió, Kiotó, Oszaka, Okinava, Hirosima; nagyvárosok telis-tele híresebbnél híresebb látnivalóval és izgalmas programokkal. De tudod, mi van még Japánban? Eldugott kisvárosok, melyek a nagyok árnyékában csendben meghúzódva őrzik a több száz éves japán tradíciókat, a természetközeli, egyszerre „kint is, bent is” épületeket, a szamurájok és gésák ősi, legendákkal teli világát.

Senkinek sem újdonság, hogy Japán – különösen az európaiak számára – szinte tömve van titokzatos kulturális kincsekkel, történelmi emlékekkel, melyek régmúlt korok emlékét idézik a némi fantáziával megáldottak szeme elé. Íme ezek közül öt, melyeket az UNESCO is a világörökség részévé választott.

Mostantól minden szerdán új utazási bloggal jelentkezünk, melyben Simon Alexander élménybeszámolói kalauzolják el az olvasókat a világ minden tájára. A beszámolókat a személyes benyomások alapján készült útleírások, képek teszik még kézzelfoghatóbbá. Kellemes barangolást kívánunk

Nem szeretek többször ugyanarra a helyre visszatérni, de Ibiza más. Három évvel ezelőtt az egyetem befejezése után belekóstoltam; azóta a rabja vagyok és mondhatni teljesen megváltoztatott. 3 nyarat töltöttem el az álmok szigetén, és ha most döntenem kéne, nem tudnám eldönteni, melyik volt a legjobb. Rengeteg új kapcsolatra tettem szert, több ismerősöm van a világ minden részéről, mint a saját szülővárosomban.

Ismét körüljárhattuk a Földet. A 39. budapesti UTAZÁS kiállításon 28 ország 350 kiállítójának ajánlatait ismerhették meg a látogatók. A korábbi kettő helyett az idén már három díszvendég kapott meghívást. A szakmai díszvendég Kína, a kulturális díszvendég Brazília és a belföldi díszvendég pedig a főváros, Budapest volt.

Bár az UTAZÁS kiállítás valóban a földgolyó egészére nézve kínált válogatást, jó lehetőség volt körülnézni a hozzánk közelebb eső helyeken, sőt a hazai tájakon is. Ez utóbbiak esetében még számottevő kedvezményekben sem volt hiány!

2015. February 27. - 2015. March 01.

Idén is megrendezésre kerül az ország legnagyobb turisztikai kiállítása 2015. február 26. és március 1. között. A kiállítás belföldi díszvendége Székesfehérvár, külföldi díszvendége pedig Románia.