- elérhetőségeink telefon: +36 20 539 6061
e-mail: utazonet@utazonet.hu
A Tagyon Birtok a borkészítésre, vendéglátásra és aktív balatoni élményszerezésre, pihenésre kínál alternatívákat. Tematikus napokat, fesztiválokat is szerveznek itt, hogy egy-egy ünnepet a természet-, a bor- és a Nivegy-völgyi ízek közelébe hozzanak. A káli-medencei maratoni kerékpározás, a vitorlás-piknikkosaras élménynap például rendszeresen induló programok.
A Tagyon Birtok olyan, mint egy mese: jó energiák, termékeny föld, piros paradicsom és zegzugos terek adnak varázslatos hangulatot a helynek. Saját termesztésű zöldségek kerülnek a vendégek asztalára, a környékbeli kézműves gazdáktól pedig finomabbnál finomabb sajtokat, felvágottakat, házi szörpöket és borokat kóstolhatunk. A Birtokhoz már több hektár termőterület tartozik, ahol többek közt saját szőlőt, Olaszrizlinget is telepítettek, mely kiegészült a Rizlingszilváni fajtával is.
Ha úgy döntünk, benevezünk a Vitorlás Élménynap programra, már a reggeli is lenyűgöz minket: lilahagymás rántottával, kerti zöldségekkel, házi kenyérrel, gyümölcsöktől duzzadó lekvárral, gyümölcsteával és némi koffeinnel hangolódhatunk a Birtokon, ahonnan egy mini busz visz minket a balatonfüredi kikötőbe. A vitorlázás a tó közepén piknikkel, a birtok szellemiségéhez méltó borokkal és fürdőzéssel is kiegészül.
Érdemes kipróbálni a Birtokon a borvacsorát, bár nevezzük inkább lakomának: salföldi sonka és szalámi falatok; házi kecske- és tehénsajt; kemencés rakott krumpli, szürke marhából készült szalámival, házi kenyérrel; somlói galuska csokoládé öntettel, házi vanília sodóval – a kínálat a teljesség igénye nélkül.
A Birtok vendégeit előe egyeztetett időpontban vagy a nyílt birtoknapokon várja sok szeretettel.
Elérhetőségek: Birtokigazgató: 0620/924-7865; www.tagyonbirtok.hu; info@tagyonbirtok.hu
A Nemzeti Közszolgálati Egyetem Hadtudományi és Honvédtisztképző Karán működő Ludovika-történeti Kutatóműhely, 2020-ban, Zrínyi Miklós születésének 400. évfordulója alkalmából már rendezett egy kiállítást, Zrínyiek a haza szolgálatában címmel. Most az Egyetemen egy újabb kiállítás nyílott, a Kutatóműhely Zrínyi-Újváron folytatott feltárási munkáinak eredményéből. A kiállítás szeptember 20-ig látogatható az Egyetem Hungária körúti Kari Könyvtárának épületében.
A Nemzeti Közszolgálati Egyetem Rendészettudományi Kar, Határrendészeti Tanszék, valamint az Innovációs és Technológiai Iroda tervezésében – szervezésében, határforgalom-ellenőrzést segítő rendszer tesztelésére került sor Csongrád-Csanád megyében, a magyar – román határszakasz egyik igen forgalmas pontján, a csanádpalotai határátkelőnél. Az eseménynek Magyarországon túlmutató, nemzetközi jelentősége van.
A Március 15. téren található Belvárosi Plébániatemplom rekonstrukciója a templom régészeti feltárását követően 2014 júliusában kezdődött meg és most újabb állomásához érkezett. A munkálatok folyamán elkészült a templom bejárati előtere, a sekrestye, befejeződött az ún. Mátyás oratórium restaurálása, és 2019-2020-ban teljes megújuláson ment keresztül a két barokk torony.
Ne lepődjön meg senki, aki a cím olvastán egy szót sem ért! Bár bizonyára vannak, akik értik, de errefelé nincsenek túl sokan. Pedig egyszerű. A négy szó jelentése: 1 – 2 - 3 – 4 – csakhogy törökül! Az ok pedig, hogy erről szó esik, egy érdekes új tanfolyam, a Budapesti Török Kulturális Intézet, a Yunus Emre Enstitüsü szervezésében.
Van egy szálloda Budapest belvárosában, amelyik egy időben azzal hívta fel magára a figyelmet, hogy helikopter leszállópálya volt a tetején. Aki viszont a járdán megy el előtte, más érdekességekre is felfigyelhet. Nem egy épületből áll, első pillanatban is markáns különbözőségek láthatók. Mindezek ellenére a homlokzat mégis harmonikus, még egy emléktábla is díszíti.