- elérhetőségeink telefon: +36 20 539 6061
e-mail: utazonet@utazonet.hu
Kialakulóban van egy érdekes, új szállodai stílus. A város értékes területein elhelyezkedő, egykor volt lakóházak születnek újjá, de már most szállodaként. Sokszor csak a bérház külső homlokzatát, máskor a belső részekből is jelentős területeket megtartva alakulnak át az épületek. Ennek lehetünk tanúi a Prestige Hotel Budapest esetében is. A házat a híres magyar építőművész Hild József tervezte, még a XIX. században. Belső gangos lakóház volt. Több tulajdonos és félbemaradt átépítés után, két évvel ezelőtt került a - belvárosi fürdő helyén álló, műemléki védettségű homlokzatát megtartó - Continental Hotel Budapestet is működtetők birtokába. A hat emelet magasságú Prestige Hotel joggal nevezhető „kifordított” bérháznak. Bár a gangos szerkezetet meghagyták a szobák bejárata nem a körfolyosóról nyílik. Ide az ablakok egy része néz. A tető üvegkupolát kapott, a szobáknak van természetes megvilágítása, de persze utcai szobák is vannak.
A hall és az étterem Vörös Virág belsőépítész munkája. A lobbyban Ipe Cavalli kanapék, falikarok, álló és asztali lámpák kaptak helyet. Fölöttük egy több millió forint értékű, Masiero Luxory Magnifica kristálycsillár világítja be a teret, melynek fényét a recepciós pult mögötti falon - muranói mozaikművészek által kézzel vágott és kirakott - egyedi Sicis üvegmozaik veri vissza. Ugyanilyen fogadja a főbejáratnál a belépő vendégeket, és a padozat fekete gránitborítását is mozaikok élénkítik. A mosdók ajtaján Swarovsky kristályokból készültek a jelzések. Mindezek együtt azonnal megmutatják az érkezőnek, hogy itt milyen nagypolgári környezetbe került, mi az a minőség, amire számíthat.
Érdekességben az emeleteken sem szűkölködnek. Egyes szobák az előző tulajdonos félbemaradt irodaházi átépítése miatt „eltolt” szintűek lettek, a bejárat mögött a lakótérbe vagy lefelé vagy felfelé jut el a vendég. Ez sajátos hangulatot kölcsönöz – főleg a lakosztályoknak. A hotelben négyféle szobatípust alakítottak ki: a standard, a de luxe, az executive szobák mellett lakosztályokat is építettek. A házra – alkalmazkodva Hild örökségéhez - a klasszicista stílus jellemző és a szobákban is ezt igyekezett a belsőépítész, Sáfrány Csilla visszahozni. A berendezésre is a visszafogott elegancia jellemző. A textilek és tapéták Harlequin Leonida Velvets prémium kategóriás angol készítmények. A fürdőszobákba Villeroy and Boch német szanitereket, csaptelepeket és kiegészítőket építettek be.
Minden szoba parkettás, a kategóriát a belső színvilág is jelzi. A standard szobákban világoskék a tapéta. Az executive szobákban a tapéta arany, a bútorkárpit pedig sötétkék. A lakosztályokra az ezüst és a padlizsán-szín jellemző. A hűtést – fűtést mindenki maga szabályozhatja, a kétágyas szobákban ugyanígy választható az egybeépített vagy a két külön ágy. Az olvasólámpát nagy ravaszul az ágyak fejtámlájában rejtették el. A vendégeket minden szobában részletes, írásos tájékoztató, palackozott víz, csokoládé, Nespresso kávéfőző – kávékapszulával, teával ellátva – várja. A törzsvendégeknek majd meglepetésekkel is kedveskednek. Az egész házra kiterjedő ingyenes WiFi ma már az alapszolgáltatások körébe tartozik.
A hotel étterme, a Costes Downtown sem véletlenül kapta nevét. Miguel Rocha Vieria portugál konyhafőnök felügyelete alatt, közvetlen együttműködésben dolgoznak Gerendai Károly Costes-ével, mely Budapest első Michelin-csillagos étterme. Itt, ez a „kistestvér” mindössze hatvan vendég befogadására képes. Kicsit lazább, nem a nagyon feszengős, asztalterítős stílus jellemzi. Sokkal inkább az eleganciával vegyes, de letisztult modernség. A reggelinél például a „svédasztal” felszolgálással egészül ki. Kínálatukban is – már a reggelitől kezdődően – helyet kaptak a bio élelmiszerek. Amit lehet, inkább magyar gazdáktól szereznek be. Az étteremben a falakat kortárs képzőművészek alkotásai díszítik, a természetközeliséget az élő növényekből kialakított fal is jelzi. Hátterébe beépítették az öntözőrendszert, a növényeket pedig úgy válogatták össze, hogy képesek legyenek alkalmazkodni a belső tér körülményeihez. Gondozásukat képzett kertészek végzik.
Az „eredeti” Costes nincs minden délben nyitva. Itt viszont ez nem lehetséges. Az ebéd a vendég szeme előtt, a legmodernebb felszereléssel ellátott látványkonyhában készül. A falán olvasható jelmondat szerint a kiválóságra törekednek – kompromisszum nélkül. Az sem titok, hogy ők is szeretnék mihamarabb megszerezni a Michelin-csillagot. A pincében rövidesen megnyílik egy borospince, ahol magán-összejöveteleket, borkóstolókat, borvacsorákat, konferenciákat is lehet majd tartani. Egy kisebb, de minden szükségessel felszerelt – Hild Józsefről elnevezett – konferenciaterem a földszinten is van. Az exkluzivitást itt a kézzel festett arany selyemtapéta jelzi. A hotel és az étterem együttműködéséről bátran elmondható: ha két – a maga területén professzionális – szolgáltató így találkozik, akkor abból rendkívül magas színvonal születhet. A szálloda ugyanis egy olyan csoport tagja, amelyik az elmúlt években sorozatban kapta a különféle elismerést. A Continental például megkapta a Best of Budapest, Az Év Szállodája, a Worldhotels Díjat, összesen közel húszfélét! Nagyon valószínű, hogy hasonlókból rövidesen itt sem lesz hiány.
Már 45 éve, hogy a Szent Korona újra és végérvényesen hazatért. A Magyar Királyi Koronaőrök Egyesülete azóta minden ötödik évben megünnepli ezt az eseményt. Idén január 6-án tartottak ünnepi megemlékezést Budapesten a Belvárosi Nagyboldogasszony Templomban, melyen részt vett David Pressman, az Amerikai Egyesült Államok magyarországi nagykövete is.
Ez a kopott ház Budapesten, a XIII. kerületben, a Hun utca és Lehel utca sarkán áll. Bármelyik irányból is jönnénk, elmegyünk mellette, nincs miért felfigyelni rá. Most néhány napig ez másként lesz! A Hun utcai oldalon, a ház falán emléktábla van – egy ideig még friss koszorúk díszítik. Illyés Gyula születésének százhuszadik évfordulóján helyezték el őket, a XX. századi magyar irodalom egyik legnagyobb alakja ebben a házban élt és dolgozott.
A Főváros centenáriumi ünnepsége keretében, 1973-ban, Debrecen városa parkot ajándékozott Budapest XIII. kerületének. A hajdúsági városban készültek a tervek és onnan hozták akkor a növényeket is, amikkel a parkot betelepítették. Bár azóta, az elmúlt években történtek benne kisebb javítások, a kerület Önkormányzata tavaly a teljes felújítás mellett döntött. A munka július végén befejeződött.
Budapestről, májustól októberig újra közvetlenül elérhetővé válik Kanada legnagyobb városa, Toronto. Az Air Canada légitársaság Boeing 787-9 Dreamliner gépei hetente összesen 894 helyet kínálnak majd az utasoknak. A heti három járat szerdán, pénteken és vasárnap, 13 órai felszállással indul Budapestről, míg Torontóból vissza kedden, csütörtökön és szombaton, 20:50-es felszállással indulnak a járatok a magyar fővárosba. Az első május 3-án, kedden indul Torontóból, Budapestről pedig május 4-én utazhatunk először közvetlen járattal az észak-amerikai világvárosba.
Ismét egy új, passzívház technológiával készült, 35 bérlakást magában foglaló házat adtak át ünnepélyes keretek között Budapesten, a XIII. kerületben. Mondhatni, ez ott már szinte megszokottnak számít, hiszen a kerületi Önkormányzat egyedülálló bérlakás-építési programja idén már 20 éves és ez idő alatt, 12 helyszínen összesen 667 önkormányzati lakást építettek. Ami pedig még inkább figyelemre méltó: 2014 óta minden elkészült épület megfelel a passzívház minősítés feltételeinek.