Elkapkodott vagy meggondolatlan intézkedésről persze szó sincs, tudtuk megy a sajtóbejárásra meghívott újságírókat kalauzoló Veégh Máté igazgatótól. Budapest egyik legtöbb szállodáját működtető hotellánc, a Mellow Mood Hotels tulajdonában itt már 2004 óta létezett a háromcsillagos, 136 szobás Atlas City Hotel. Besorolásának megfelelően, az alacsonyabb igényű, olcsóbb árakat kereső, főleg inkább diákcsoportokat fogadta, a tulajdonosok pedig 2019-ben úgy döntöttek: eljött az ideje a felújításnak. Akkor még ilyen járványra senki nem gondolt. Amikor pedig beütött a baj, a hátrányból előnyt kovácsoltak. Üresen állt a ház, hát felgyorsították az átalakítást. Ráadásul úgy, hogy az majd vendégkör váltást is eredményezhessen. A környéken a közbiztonság sokat javult, a Népszínház utca 39-41. sétálva sincs 8-10 percnél messzebb az Erkel Színháztól, a 4-es metró állomása még közelebb van.
A Belvároshoz tehát közel, a zajtól viszont mégis távol fekvő szálloda, a nyugalmat, de kényelmet is kedvelő nyugdíjas korosztály, a hazalátogató magyarok, üzleti úton levők számára lehet vonzó. A hírességek nyughelye Páristól Washingtonig, mindenhol érdekli a turistákat, itt a Fiumei úti Nemzeti Sírkert közelsége is a sétalehetőségek számát szaporítja. A 3-ból 4 csillagra emelkedést indokolja, hogy az átlagosnál tágasabbak – a fürdőszobát nem is számítva - 25 m2-esek lettek a szobák, kellően kényelmesek, családoknak, baráti társaságoknak is. Mind a 142 szobában van minibár és szobaszéf, a földszinten a lobby-bár 24 órán keresztül nyitva van. Kialakítottak hat, teakonyhával is felszerelt, egybenyitható szobát – külön fürdőszobákkal - a több gyerekkel érkezők számára. A földszinten elkészült egy akadálymentesen megközelíthető szoba, mozgáskorlátozottak részére. A parkolónak közvetlen kapcsolata van a szállodával.
A szálloda neve is megváltozik. A Fashion szó egy csoporthoz tartozást, bizonyos stílusjegyeket, a friss és divatos bútorzat, berendezések és kiegészítők használatát jelzi, miközben a csoportban minden szálloda egyedi is marad. Mindenhol az épület és a környezete adja az ihletet a berendezéshez. A belső berendezés hangulata – éppen ezért – a 30 és 50 év közötti párok, egyéni utazók, a környező országokból gépkocsival érkezők számára teheti vonzóvá a felújított szállodát, noha természetesen továbbra is fogadnak csoportokat is. A földszinten kapott helyet a reggeliztető. Bárki számára látogatható étterem nem lesz, de előre megrendelve, a vacsorához a félpanziós ellátás is igénybe vehető majd. Egy szoba ára egy éjszakára 70 eurótól 110-ig terjedhet – két személyre, de ez szezontól és forgalomtól függően módosulhat.
A nyolcemeletes épület kivitelező tervezője, Gaál Gergely a belső átalakítás során azt az irányelvet követte, hogy miden emeleten más, Budapesthez köthető, különböző képek adják meg a hangulatot. Ezek egységes megjelenítésének szándéka tükröződik a Montage elnevezésben. A „kötelező” látványosságok mellett felfedezhető a budapesti közlekedés az 1900-as évek elején, a kávézók, a Városliget, a Keleti pályaudvar, a hidak, sőt maga a Népszínház utca is. A vendégek érkezéskor ezekről az érdekességekről még egy kis tájékoztató füzetet is kapnak. A szobák belül világos, vidám hangulatúak, felszerelésük átgondolt. A vízforraló, a tea- és kávékészítési lehetőség magától értetődőnek számít. Ami sok helyen hiányzik, itt megvan: a hely a bőröndnek, a kapaszkodó a zuhanyozóban, elegendő számú - ügyes megoldással rögzített - nem ellopható ruhafogas.
A kétszemélyes szobákban az ágyak igény szerint szétválaszthatók vagy rögzítetten összetolhatók, de nagyobb család, társaság fogadására többágyas szoba is létezik. A a régi nagylégterű szobák átalakításával létrejött egybenyitható szobák belül körbejárhatók, de dupla ajtóval szét is választhatók. Korábban spanyol, olasz, német, brit turisták érkeztek, de szép számmal jöttek a környező országokból is. Most az üzleti utazókat is várják, akiknek majd egy kisebb – mások által is bérelhető - konferenciaterem is rendelkezésére áll. Budapesten sok szálloda van az immár 20 éve működő Mellow Mood Hotels csoport tulajdonában. Ebből adódóan igen sok információjuk van a várható lehetőségre vonatkozóan és a növekvő érdeklődésnek megfelelően, fokozatosan nyitják a szállodáikat. Úgy egy hónapon belülre tervezik a Montage Fashion Hotel hivatalos megnyitását és már előkészületben van egy másik, a Váci utcai Cosmo City Hotel felújítása is, ezzel tehát egyértelműen bizonyítják, hogy határozott optimizmussal tekintenek a jövőbe.
Amint azt az első részben már szomorúan megállapítottuk, az idei UTAZÁS kiállításon tapasztalható változások nem sok örömre adtak okot. De mindazok, akik valóban azért jöttek ki ide, hogy használható, gyakorlati utazási tanácsokhoz jussanak, mégsem távoztak üres kézzel. Tartozunk az igazságnak azzal, hogy megállapítsuk, a hazai díszvendég, Gyula és Békés Vármegye igazán kitett magáért! A pultjaikon rengeteg, részletes, írásos anyag várta az érdeklődőket, és a szórakoztatásukról is gondoskodtak.
(Ut-2024-1) Igen, tudjuk, fölösleges azon tépelődni, hogy körülöttünk minden megváltozik. Így volt ez, amióta ember él a fölön – sőt már annak előtte is! A szomorú csak az, amikor látjuk, hogy amit szeretünk, nem az előnyére változik, ez pedig sajnos igaz a 46. budapesti UTAZÁS Kiállításra is. Sejtették a szervezők is, ezért a szó mellé egy külön + jelet tettek, hangsúlyozták is erősen a plusz szócskát, elsorolva: mi minden egyéb társult hozzá az idén. Így viszont a „plusz” vált dominánssá! A megszokott „A pavilon” kétharmadát, biciklipálya, lakóautó dömping, és bazárárusok csapata töltötte fel. Az igazán fontos, nagy, ismert, magyar utazási irodák közül egyetlen egy sem volt jelen!
Budapest Főváros Önkormányzata képviseletében a Budapest Brand nZrt. és a Magyar Cukrász Ipartestület idén egy különleges tortapályázatot hirdet Pest, Buda és Óbuda egyesítésének 150. évfordulójára. Célja egy olyan ünnepi tortával tisztelegni Budapest születésnapja előtt, ami alapanyagaiban a múltat, megjelenésében a jelent képviseli.
Már 45 éve, hogy a Szent Korona újra és végérvényesen hazatért. A Magyar Királyi Koronaőrök Egyesülete azóta minden ötödik évben megünnepli ezt az eseményt. Idén január 6-án tartottak ünnepi megemlékezést Budapesten a Belvárosi Nagyboldogasszony Templomban, melyen részt vett David Pressman, az Amerikai Egyesült Államok magyarországi nagykövete is.
Ez a kopott ház Budapesten, a XIII. kerületben, a Hun utca és Lehel utca sarkán áll. Bármelyik irányból is jönnénk, elmegyünk mellette, nincs miért felfigyelni rá. Most néhány napig ez másként lesz! A Hun utcai oldalon, a ház falán emléktábla van – egy ideig még friss koszorúk díszítik. Illyés Gyula születésének százhuszadik évfordulóján helyezték el őket, a XX. századi magyar irodalom egyik legnagyobb alakja ebben a házban élt és dolgozott.