- elérhetőségeink telefon: +36 20 539 6061
e-mail: utazonet@utazonet.hu
A belváros egyik legszebb épülete eredetileg Pollack Mihály tervei alapján készült 1817-ben. Ez volt Magyarország első, korszerű értelemben vett üzletháza, de 1909-ben részben elbontották, részben átépítették. Az eredetiből megtartották a párizsi Passage des Panoramas mintájára kialakított földszinti üzletsori folyosót, ahol még a 2000-es évek elején is működtek üzletek. Összességében egy mór és gót stílust keverő, historizáló, eklektikus iroda-, bér- és üzletház jött létre, mely szerencsére 1945-ben sem sérült meg komolyabban. A ház külső, a tér felé néző oldalán állt 2015-ig a rendkívül népszerű Jégbüfé. Bár az épületet 1976-ban műemlékké nyilvánították, a „felújítások” inkább rontottak az állapotán. Végül a Buddha Bar Hotelt is működtető Mellow Mood Group tulajdonába került és a Mellow Mood Hotels fogja üzemeltetni a most épülő Párisi Udvar Hotelt. Ez a szálloda lesz a The Unbound Collection by Hyatt franchise lánc második európai tagja.
Az építtetők bizakodóak, bár az elmúlt időszak során olyan súlyos statikai problémákkal kellett szembenéznünk, melyeket a ház korábbi dokumentációiból, az épületdiagnosztikai vizsgálatból nem tudtak meg, és ezek meghosszabbították a kivitelezésre szánt időt. A csúszás oka egyértelműen a ház több évtizedes elhanyagolásából, valamint dokumentációs hiányokból következik. A Párisi Udvar az ország elsők közt épített vasbeton szerkezetű épülete, akkoriban az ilyen típusú kivitelezési megoldások még kiforratlan technológia mentén zajlottak, továbbá az alkalmazott anyagok összetétele is merőben különbözött a mostanitól. Ráadásul az elmúlt 35-40 évben egyáltalán nem végeztek benne szakszerű karbantartást, ezért a felső két szint átázott, a szerkezetek fagykárosodást szenvedtek.
Mindezek okán újabb 1500 négyzetméter födémet – ami a próbaterhelésnek nem felelt meg - kellett elbontani, ez szintén lassította az építkezés menetét. A teljes szerkezetépítést várhatóan februárra fejezik be, a következő félévben kerül sor a homlokzat elkészítésére és a passzázs kupoláinak restaurálásra. A passzázs központi kupolájából például a díszítő eredeti ólomüveg lapokat kiszedték, egyesével megszámozták. Elvitték egy restaurátorhoz, ahol mindet felújítják, úgy teszik majd vissza a helyére. Az építtetők célja annyiban nem változott, hogy a Párisi Udvar historikus épülete teljes pompájában visszakerüljön a budapesti látványosságok közé. Korábbi számításaikkal, a 2018 júniusi átadással ellentétben, az állványzatot május-júliusban tervezik elbontani, ősszel pedig átadják a kész épületet.
Az összesen száztíz szobás hotelt letisztult, klasszikus képnek megfelelően rendezik be. Az amerikai szállodalánc észrevételeket, illetve minőségi előírásokat fogalmazott meg a berendezéseket, felszereléseket, valamint szolgáltatásokat illetően annak érdekében, hogy a szálloda minden szempontból megfeleljen a nemzetközi Hyatt hotelek sztenderdjeinek. A minőségbiztosításon túl ez új színt visz a Párisi Udvar Hotel működésébe is, hiszen egy amerikai know-how összpontosul a munkában. A hotelben 110 vendégszoba – ebből 18 lakosztály – 300 négyzetméternyi konferencia tér, wellness és fitness részleg, étterem, bár, illetve kávézó is található majd. A vendéglátó egységek a Párisi Udvar passzázsában, az épület színes mennyezete és ragyogó, hatszögletű kupolái alatt kapnak majd helyet.
Az elmúlt ősszel létrejött megállapodás következtében hazánk jelenleg egyetlen Hyatt szállodája épül Budapest egyik legimpozánsabb épületében. A Hyatt szabályai rendkívül magas szintűek és sok esetben egészen kis részletekre is kiterjednek. A szigorú minőségi követelmények azt a célt szolgálják, hogy az élmény, amelyben a vendég nap, mint nap részesül, azonos legyen az egész világon. Természetesen maximálisan odafigyelnek a szobákban felhasznált anyagoktól, a bútorzaton át, a szolgáltató partnerek kiválasztásáig minden komponensre, mert ezáltal is szeretnék a legmagasabb színvonalú kiszolgálást nyújtani. A mozgássérültek számára lesznek teljesen akadálymentes szobák és a közös terekben is akadálymentes lesz a közlekedés. A Hyatt sztenderdek hatalmas hangsúlyt fektetnek a dizájnra, melyet a most elkészült mintaszoba is követ finom eleganciájával és mór stílusjegyeivel.
Az egyik legfontosabb előírás a „Bedding Concept”, mely segítségével az alvás legkényelmesebb és pihentetőbb élményét kívánják lehetővé tenni: többek között nem engedik szintetikus anyagok alkalmazását, valamint csak a legjobb minőségű pehelypárnát és paplant használják. Ezen felül a bútorok és burkolatok anyagát is előírják, így kizárólag gyapjú szőnyeg és márványból készült fürdőszobapult lehet csak a szobákban. A szolgáltatásokra vonatkozóan további előírás a legfejlettebb Property Management System (PMS) használata, amely olyan kényelmi funkciókat tartalmaz, mint az Online check-in vagy az Express check-out. Ezek összeköttetésben lesznek a Hyatt központi foglalási rendszerével. A franchise tagsággal mindemellett a Párisi Udvarnak lehetősége lesz a szállodalánc egyéb rendszereit - mint például a törzsvendég és minőségbiztosítási programokat - is használni. El kívánják érni, hogy a közönség az új hotelt majd Budapest első három szállodája közé sorolná, ahová mindig szeretnének visszajönni!
Már 45 éve, hogy a Szent Korona újra és végérvényesen hazatért. A Magyar Királyi Koronaőrök Egyesülete azóta minden ötödik évben megünnepli ezt az eseményt. Idén január 6-án tartottak ünnepi megemlékezést Budapesten a Belvárosi Nagyboldogasszony Templomban, melyen részt vett David Pressman, az Amerikai Egyesült Államok magyarországi nagykövete is.
Ez a kopott ház Budapesten, a XIII. kerületben, a Hun utca és Lehel utca sarkán áll. Bármelyik irányból is jönnénk, elmegyünk mellette, nincs miért felfigyelni rá. Most néhány napig ez másként lesz! A Hun utcai oldalon, a ház falán emléktábla van – egy ideig még friss koszorúk díszítik. Illyés Gyula születésének százhuszadik évfordulóján helyezték el őket, a XX. századi magyar irodalom egyik legnagyobb alakja ebben a házban élt és dolgozott.
A Főváros centenáriumi ünnepsége keretében, 1973-ban, Debrecen városa parkot ajándékozott Budapest XIII. kerületének. A hajdúsági városban készültek a tervek és onnan hozták akkor a növényeket is, amikkel a parkot betelepítették. Bár azóta, az elmúlt években történtek benne kisebb javítások, a kerület Önkormányzata tavaly a teljes felújítás mellett döntött. A munka július végén befejeződött.
Budapestről, májustól októberig újra közvetlenül elérhetővé válik Kanada legnagyobb városa, Toronto. Az Air Canada légitársaság Boeing 787-9 Dreamliner gépei hetente összesen 894 helyet kínálnak majd az utasoknak. A heti három járat szerdán, pénteken és vasárnap, 13 órai felszállással indul Budapestről, míg Torontóból vissza kedden, csütörtökön és szombaton, 20:50-es felszállással indulnak a járatok a magyar fővárosba. Az első május 3-án, kedden indul Torontóból, Budapestről pedig május 4-én utazhatunk először közvetlen járattal az észak-amerikai világvárosba.
Ismét egy új, passzívház technológiával készült, 35 bérlakást magában foglaló házat adtak át ünnepélyes keretek között Budapesten, a XIII. kerületben. Mondhatni, ez ott már szinte megszokottnak számít, hiszen a kerületi Önkormányzat egyedülálló bérlakás-építési programja idén már 20 éves és ez idő alatt, 12 helyszínen összesen 667 önkormányzati lakást építettek. Ami pedig még inkább figyelemre méltó: 2014 óta minden elkészült épület megfelel a passzívház minősítés feltételeinek.