Az épület belsőépítészeti terve a milánói építész, Matteo Thun keze nyomát viseli, a szálloda központi elhelyezkedése pedig a mobilitási szempontokon túl fenntarthatósági célokat is szolgál, igazodva ahhoz az általános igényhez, melynek szerint a jövőben a hosszabb utazások során is egyre növekvő szerep jut a közösségi közlekedésnek. Az akadálymentesített épület 312 szobája mellett a szállodában egy étterem, egy Bistro Lounge & Bar és egy – öt kisebb teremből álló konferenciaterem is helyet kapott, mely együttesen 200 fő befogadására alkalmas, a helyszínek pedig modern audiovizuális eszközökkel segítik a vállalati rendezvények és konferenciák megrendezését. A Green Meeting koncepció részeként, a hotelben tartott események során, „zöldmegoldások” járulnak hozzá a környezettudatos üzletvitelhez, továbbá a vendégek CO2-lábnyomának csökkentéséhez.
Az Intercity Hotel épületének tulajdonosa, a hamburgi B&L Group hosszú évek óta az Intercity Hotel GmbH partnere, a budapesti szálloda a kilencedik, egyben első magyarországi épületük. Központi elhelyezkedésének köszönhetően a szálloda ideális kiindulópont, bármilyen célból is utazik valaki – emelte ki Polgár Tibor, a szálloda igazgatója. Innen mind a történelmi belváros, mind pedig a kereskedelmi, sport- és rendezvényközpontok, valamint a repülőtér gyorsan elérhető. Az autóval érkező látogatók számára a nyilvános mélygarázsban 230 parkolóhely és e-töltőállomás áll rendelkezésre, a digitális szobakulcsként is szolgáló Intercity Hotel applikáció segítségével pedig a vendégek érintésmentesen tudnak be- és kijelentkezni, illetve fizetni.
Amint azt az első részben már szomorúan megállapítottuk, az idei UTAZÁS kiállításon tapasztalható változások nem sok örömre adtak okot. De mindazok, akik valóban azért jöttek ki ide, hogy használható, gyakorlati utazási tanácsokhoz jussanak, mégsem távoztak üres kézzel. Tartozunk az igazságnak azzal, hogy megállapítsuk, a hazai díszvendég, Gyula és Békés Vármegye igazán kitett magáért! A pultjaikon rengeteg, részletes, írásos anyag várta az érdeklődőket, és a szórakoztatásukról is gondoskodtak.
(Ut-2024-1) Igen, tudjuk, fölösleges azon tépelődni, hogy körülöttünk minden megváltozik. Így volt ez, amióta ember él a fölön – sőt már annak előtte is! A szomorú csak az, amikor látjuk, hogy amit szeretünk, nem az előnyére változik, ez pedig sajnos igaz a 46. budapesti UTAZÁS Kiállításra is. Sejtették a szervezők is, ezért a szó mellé egy külön + jelet tettek, hangsúlyozták is erősen a plusz szócskát, elsorolva: mi minden egyéb társult hozzá az idén. Így viszont a „plusz” vált dominánssá! A megszokott „A pavilon” kétharmadát, biciklipálya, lakóautó dömping, és bazárárusok csapata töltötte fel. Az igazán fontos, nagy, ismert, magyar utazási irodák közül egyetlen egy sem volt jelen!
Budapest Főváros Önkormányzata képviseletében a Budapest Brand nZrt. és a Magyar Cukrász Ipartestület idén egy különleges tortapályázatot hirdet Pest, Buda és Óbuda egyesítésének 150. évfordulójára. Célja egy olyan ünnepi tortával tisztelegni Budapest születésnapja előtt, ami alapanyagaiban a múltat, megjelenésében a jelent képviseli.
Már 45 éve, hogy a Szent Korona újra és végérvényesen hazatért. A Magyar Királyi Koronaőrök Egyesülete azóta minden ötödik évben megünnepli ezt az eseményt. Idén január 6-án tartottak ünnepi megemlékezést Budapesten a Belvárosi Nagyboldogasszony Templomban, melyen részt vett David Pressman, az Amerikai Egyesült Államok magyarországi nagykövete is.
Ez a kopott ház Budapesten, a XIII. kerületben, a Hun utca és Lehel utca sarkán áll. Bármelyik irányból is jönnénk, elmegyünk mellette, nincs miért felfigyelni rá. Most néhány napig ez másként lesz! A Hun utcai oldalon, a ház falán emléktábla van – egy ideig még friss koszorúk díszítik. Illyés Gyula születésének százhuszadik évfordulóján helyezték el őket, a XX. századi magyar irodalom egyik legnagyobb alakja ebben a házban élt és dolgozott.