Közleményükben hangsúlyozták: Azért, hogy mindenkit megóvjunk és megelőzzük a koronavírus terjedését, márciusban a budapesti Koreai Kulturális Központ is bezárt ideiglenesen, rendezvényeinket elnapoltuk. Szeretnénk egy kicsit elviselhetőbbé tenni a bezártságot, ezért áprilistól online programokat kínálunk a koreai kultúra kedvelőinek. Online koncertsorozatunkat a tavalyi év legnépszerűbb előadásaival nyitjuk. Minden hétfőn este 7 órakor megosztunk egy videót Facebook-oldalunkon és YouTube-csatornánkon. Reméljük, hogy közönségünk ugyanolyan izgalommal várja majd az előadásokat, mint amilyen izgalommal mi készítettük őket.
Műsor:
2020. április 13., 19: 00 FROMS: Vörös Homok, Howth
(Felvétel időpontja: 2019.11.19. Helyszín: Koreai Kulturális Központ)
2020. április 20., 19:00 Soojin Suh Chordless Quartet: Mr. Mickey
Felvétel időpontja: 2019.11.22. Helyszín: Koreai Kulturális Központ)
Lee Dakyo (zongora), Chung Hosung (cselló), Han Sangeun (koreai tánc)
(A dátumokat április 11. után hirdetjük meg.)
Fellépők:
FROMS: A koncert repertoárjában saját szerzeményeiket helyezik középpontba, melyekben a hagyományos koreai, a jazz és a klasszikus zene elemeit ötvözik. Játékukban olyan zeneiséget hoznak létre, melyben a zenei tradíciók és modernitás közötti határmezsgye dallamai csendülnek fel. Fellépők: Kim Jihye (dobok), Sita Chay (hegedű), Kim Seayool (piri, ének), Belle Chen (zongora)
Soojin Suh Chordless Quartet: A koreai kortárs jazz egyik különleges színfoltja, melyet az érzéki dobjátékáról ismert Suh Soojin vezet. A formáció 2018-ban megjelent Strange Liberation című nagylemezével tört be a köztudatba, s azóta is tevékeny résztvevői a koreai jazz világának. Fellépők: Suh Soojin (dob), Kim Young Hoo (nagybőgő), Song Hachul (tenor és szopránszaxofon), Ko Daniel (alt szaxofon) Chung Hosung (cselló): A Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemen végzett. Jelenleg a Magyar Állami Operaház Zenekarának tagja, 2018-tól a zenekar címzetes szólamvezetője.
Lee Dakyo (zongora): Első diplomáját a budapesti Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemen szerezte zongoraművész-szólistaként (2016-2018), jelenleg második diplomáján dolgozik zongorakísérő-korrepetítor szakon.
Han Sangeun (koreai hagyományos tánc): Diplomáját a szöuli Nemzeti Művészeti Egyetemen szerezte, tagja volt a Csedzsu Táncegyüttesnek. Jelenleg különböző koreai táncokat tanít a budapesti Koreai Kulturális Központban.
Két bolgár művész, egy szobrász és egy festő alkotásaiból nyílt közös kiállítás a budapesti Bolgár Kulturális és Tájékoztató Központban. Kettőjük együttes bemutatkozása cseppet sem véletlen, művészi felfogásukban ugyanis határozott rokonság figyelhető meg.
A budapesti Koreai Kulturális Központ látogatói már megszokták, hogy az itt megrendezett kiállítások mindig valamilyen különlegességet állítanak a középpontba. Nincs ez másként most sem, az Eszterházy Károly Egyetemmel közösen létrehozott, és december 16-ig látható YATOO című kiállítás esetében sem.
A Magyar Nemzeti Galéria állandó kiállításain a 19. századi anyag mindig is fontos helyet foglalt el az épület legreprezentatívabb, első emeleti termeiben. Harminc év után ezt az állandó kiállítást most új szempontok szerint újrarendezték. Ráadásul a jól ismert remekművek mellett, közel egyharmad részben, olyan alkotásokkal is bővült, amelyeket eddig csak ritkán láthatott a közönség.
A szakembereket és a közönséget is egyaránt meglepő eredmény született a 2016-ban már huszonnegyedik alkalommal meghirdetett, „Az év természetfotósa” pályázat értékelése során. A pályázat történetében mind ez idáig soha nem fordult elő, hogy a rangos szakmai versengés úgy a felnőtt, mint az ifjúsági kategóriában kettős győzelmet hozott volna!
Melyik városban van hazánk egyetlen diadalíve, hol találtak nálunk múmiákat, hová érkezett annak idején az első vonat, az első dunai gőzhajó és az első villanyvonat? Hol van Magyarországon a legnagyobb tokaji bor gyűjtemény? Mindezeken kívül még számos hasonló kérdést tehetünk fel, de talán már ennyiből is kitalálható: Vácról van szó.