Egy lengyel katonatisztnek, Łukasz Ciepliński ezredesnek állít emléket a Nemzeti Közszolgálati Egyetemen megnyílt és december 16-ig bárki által látogatható kiállítás, az egyetem Oktatási Központjának földszinti aulájában, Budapesten az Üllői út 121-ben. Az eredetileg Kochaj Polskę címmel Lengyelországban bemutatott kiállítás magyar változatával Ciepliński és bajtársai emléke előtt tisztelgünk. A kiállítás összesen 13 tablóból áll és több mint száz fotót tartalmaz.
Egy máig ható világsiker története bontakozik ki a látogató szeme előtt a budapesti Szépművészeti Múzeumban most megnyílt és 2025. március 30-ig látogatható kiállításon. Bátran kijelenthetjük mellbevágó élmény éri a tárlat területére belépőt, amikor megáll egy-egy joggal világhírű, páratlan és csodálatos kép előtt. A kiállítás a múzeum gyűjteményében őrzött alkotások mellett magángyűjteményekből és külföldről kölcsönzött, rejtőzködő remekművek segítségével tesz kísérletet arra, hogy megvilágítsa azokat a művészeti, társadalom- és kultúrtörténeti tényezőket, illetve hatásokat, amelyek a művésznek az 1870-1880-as években kibontakozó karrier- és sikertörténetét befolyásolták. De kiről is van szó?
Ritka jubileumot ünnepel a szakmai és gyűjtői körökben külföldön is jelentős hírnévnek örvendő Nagyházi Galéria. Az alapító, Nagyházi Csaba születésének nyolcvanadik, a galéria megnyitásának negyvenedik és az aukciósház fennállásának harmincadik évfordulóját ismét egy kitüntetett figyelmet érdemlő aukcióval köszöntik. Pontosabban nem is egy, hanem mindjárt négy árverésre kerül majd sor december 10. és 14. között. Katalógusuk a Galéria honlapján megtekinthető.
„Kőben, fában, fémben” címmel nyílt meg a Nemzet Művésze címmel kitüntetett, Kossuth- és Munkácsy Mihály-díjas szobrászművész, Farkas Ádám kiállítása Budapesten, a Műcsarnokban. A 2025. február 2-ig látogatható tárlaton áttekintést kapunk a művész hosszú életpályájának legfontosabb részleteiről. A kiállítás célja az volt, hogy kiemeljék azokat a formai kapcsolódásokat, melyek egy logikus életművé alakították munkásságát. Művészi korszakaiból 1968-tól, főiskolai tanulmányainak kezdetétől, a mai napig láthatunk műveket. A kezdet lendületére jellemző, hogy már ugyanabban az évben meg is rendezték az első önálló kiállítását Szentendrén. A kiállításra érkezőket egy nagyméretű mű fotója fogadja, az eredeti tárgy Szentendrén látható.
Október 4-én egy új, zenés színmű bemutatója volt Budapesten, a József Attila Színházban. Kalandos – bátran mondhatjuk - tragikus sorsú szerző, igen változatos pályát befutó, de mindenképpen világhírű darabjáról van szó, melyből írtak már musicalt, operát, három film is készült belőle. A tragédia 1932-ben íródott, az ősbemutató 1933-ban volt Spanyolországban és még ugyanebben az évben Buenos Airesben is bemutatták.