Horvátországban, Zágrábban nyílt meg 2024. június 26-án a világ legelső nyakkendő múzeuma, és hogy miért éppen ott, annak pontos oka van. Ennek a ruhadarabnak eredeti gyökerei – bármily meglepő is – jól bizonyíthatóan Horvátországig vezetnek vissza, ezáltal a nyakkendő szülőhelyévé nyilvánítva az országot. A múzeum nemcsak a divat és történelem szerelmeseinek nyújt felejthetetlen élményt, hanem bárki számára, aki szeretne mélyebben elmerülni ebben az izgalmas témában.
Ez az öt művész barát többször is rendezett egyéni és közös kiállítást, lapunk olvasói már találkozhattak a nevükkel. Ezúttal ismét együtt, éppen a nyári napfordulóhoz kapcsolódva lépnek a nyilvánosság elé. A technikájuk, stílusuk nagyon különböző, de van mégis valami, ami összeköti a munkáikat. A gondolatok, a témák! A világunkról, a történéseiről, az emberekről és magukról akarnak megosztani figyelemre érdemes gondolatokat, a vizuális nyelv segítségével. Ők így mesélnek.
Popzenei világsztárok, filmcsillagok, operadívák – több mint száz nemzetközi és magyar előadóművész eredeti fellépőruháin, jelmezein, kellékein, plakátjain, kép- és hangfelvételein keresztül elevenedik meg a dívák története a Magyar Zene Háza új kiállításában, amely május 18-tól szeptember 15-ig látogatható. Rihanna, Björk, Billie Eilish, Tina Turner, Cher, Marilyn Monroe, Beyoncé, Sade, Janelle Monáe, Whitney Houston, Maria Callas, Edith Piaf mellett Blaha Lujza, Karády Katalin, Cserháti Zsuzsa, Rúzsa Magdi és még sokan mások szerepelnek a most nyíló Dívák & Ikonok kiállításon. Soha ennyi világsztár személyes tárgya nem volt látható egy helyen, Magyarországon.
A témaválasztáshoz illően, különleges módon nyílt meg a Kereskedelmi és Vendéglátóipari Múzeum legújabb, „Három Vámos – mesterségük: fényképész” című időszaki kiállítása. A meghívottakat először a Vámos Marcell – Vámos Katalin – Vámos Benedek összetételű trió által magas színvonalon bemutatott ragtime köszöntötte. A rövid előadást akár a család jelképének is tekinthetnénk, hiszen a három generáció nemcsak a zene-, de a fotóművészetben is kiemelkedő értéket képvisel.
Folytatva a tavaly megkezdett, a régi és a kortárs művészet párbeszédére alapuló kiállítás-sorozatot - a Grafikai Gyűjtemény gazdag anyagából tartalmaz különleges válogatást a Szépművészeti Múzeum „Folyt. köv.” címmel megnyílt és szeptember 15-ig látogatható legújabb kiállítása. A mintegy száz, 16. és 20. századi művet felvonultató tárlaton többek között Albrecht Dürer, Lucas van Leyden, Martin Schongauer, Hendrik Goltzius, valamint Bridget Riley, Max Bili, Victor Vasarely, Vera Molnár és Maurer Dóra alkotásaival találkozhat a közönség.