- elérhetőségeink telefon: +36 20 539 6061
e-mail: utazonet@utazonet.hu
Az idegennek Mosonmagyaróváron az is feltűnik, mennyi külföldi autó parkol szerte az egész városban. Egyes házak udvarán közvetlenül egymás mellett áll, német, cseh, osztrák, de még olasz rendszámú kocsi is. A magyarázat igen egyszerű: ezekben a házakban fogorvosi rendelők működnek. A városban összesen százötven fogorvosi szék várja a pácienseket, és noha ez jó hatással van a település gazdaságára, a „fogorvosváros” címkétől azért már szabadulni szeretnének.
Hol van, mi az a Szigetköz és mi a kapuja? Biztos, hogy mindenki tudja a választ ezekre a kérdésekre? Bécs után, Pozsonynál, a Duna ágakra bomlik és vadregényes szigetvilágot hoz létre. Ez a táj – a Duna szíve – Magyarországon a Szigetköz, Szlovákiában a Csallóköz tájegységet foglalja magába. Egy ilyen területnek hivatalosan megnevezett kapuja persze nincs, de a környező települések közül egy mégis kiemelkedik: Mosonmagyaróvár.
Kitűnő rendezés, nagyszerű, fiatal színészek és hozzá zene, zene, zene… szinte percnyi szünet nélkül. Jól ismert, meg talán már el is feledett dallamok, örökéletű slágerek; mindez egyetlen előadásban. Fenyő Miklós legendás musicaljét felújítja és ismét műsorára tűzi a József Attila Színház. Könnyű megjósolni, hogy bizonyára hatalmas siker lesz, a nagypapák az unokákkal ülnek majd együtt a nézőtéren.
Magyarország harmadik legnagyobb zsinagógájának épülete Pápán áll, 1846. szeptember 11-én avatta fel Lőw Lipót rabbi, aki később lelkész százados volt Kossuth seregében. A roppant leromlott állapotú épületben 2012. július 15-én egy fénykép és dokumentum kiállítás nyílt meg „Elfeledett szomszédaink – Családok, sorsok történetek a pápai zsidóság két évszázadából” címmel. A kiállítás sorsa legalább olyan hányatott lett, mint a neki helyet adó épületé. Jelenleg Budapesten, az újpesti UP Rendezvénytérben látható július 30-ig, hétköznapokon (hétfőtől péntekig) 14 és 18 óra között. A belépés díjtalan.
Vasúton utazik és kerékpárt is vinne magával? A jegyért csak félárat fizet, a kerékpárért pedig semmit. Ugyanez igaz hajón is, de ott a kerékpárjegy kutyajegyre is cserélhető. Féláron válthat belépőt az ország összes kastélyába és igen sok gyógyfürdőbe. Kedvezményes árat fizet számos színházban, étteremben, balatoni vendégházban, akár két személy részére is. Hogyan lehetséges mindez? Elég hozzá egy szépen tervezett kártya, a dísze már évtizedek óta a magyar korona, a neve pedig Hungarycard! Varázslatos dolgokra képes.