2024. december 9. hétfő, Natália és Natasa napja
A Zene Gyógyító Ereje - nemzetközi zenei fesztivál
Kisfaludy színpad
8230 Balatonfüred , Tagore sétány [ térkép ]
2015. July 31. - 2015. August 01.
A tavalyi koncert sikerén felbuzdulva ismét megrendezésre kerül Balatonfüreden a Zene Gyógyító Ereje elnevezésű nemzetközi zenei fesztivál, ahol a családok együtt élvezhetik a koncerteket, hiszen minden korosztály megtalálhatja majd azt a stílust, amelyet a magáénak érez. Idén többek között olyan előadók lépnek fel a kezdeményezés jegyében, mint a Kerekes Aladár Band, az Ausztráliából érkező Steve Dankó, Farkasházi Réka, Tommy Steel and the Gents, a Korál, Takács Nikolas vagy Tóth Gabi.

A két napon át tartó rendezvénysorozaton minden zenei stílus képviseli magát jeles előadókkal és teret ad olyan tehetségeknek, akik ilyen nagy közönség előtt nem sokszor lépnek fel: meghallgathatjuk a Vakok Szent Batthány László Gyermekotthon műsorát és a szlovákiai Mali Heligonkari együttes műsorát is.

Péntek délután a konferanszié Győrfi Pál lesz, a szombat este műsorvezetője pedig Till Attila.

A kétnapos fesztivál záró produkciója igazi nagy durranás, a LEVÉL című zenedarab magyarországi bemutatója lesz, amelyet nagyzenekari kísérettel, a legmodernebb látványtechnikával és a zenei utazáshoz forgatott filmbetétekkel, animációval élvezheti a közönség.

’A zene gyógyító ereje’ fesztiválnap záró műsorszámáról Aczél Tamás, a kezdeményezés alapítója és vezetője a következőképp nyilatkozott:

"Húsz éve született a "Levél" című dal. Már akkor sem a szerelemről szólt, inkább a szeretet hiányáról. Arról a rejtett vágyamról, hogy legyen valami, amiben fontos lehetek és valaki, aki elfogad engem örökös harcaimmal együtt. Nagy fiam huszonhét, lányom hat éves. Ők nekem az életem tükreiként a múlt, a jelen és a jövő. Rajtuk keresztül féltem a gyerekeket és a fiatalokat attól a világtól, amelyben ma élünk. Hiszem, hogy mi, a szülők megértjük az új generációkat. Szebb és tartalmasabb életükért, sikereikért mindent meg kell, hogy tegyünk.” „Balogh Sándor zeneszerző és hangszerelőt kértem meg, segítsen olyan köntösbe öltöztetni, amely élő zenével, annak csodálatos szépségével, erejével hat a hallgatóra. A zenész szakma elit csapata állt mellém, így született meg ez a levél, amit már nem csak én írtam. Igazi profik és igaz emberek tettek bele sorokat tudásukból, amely példaértékkel bír. A családoknak vigye el a nagyvilágba a szövegben rejlő üzenetet. Hiszem, hogy mindenki lefordítja majd saját életére.”

 

A zenemű hangszerelője, Balogh Sándor  amellett, hogy a Zeneakadémia Fúvós Tanszékének az oktatója és profi harsonás, a népszerű Szimfonik live –sorozat hangszerelője is volt. Ez a mű is jól bizonyítja, hogy a Zene Gyógyító Ereje nemcsak egy sokszínű és világszínvonalú zenei produkció, hanem egy olyan kezdeményezés, ami áttöri a stílusbeli és földrajzi határokat egyaránt. Dr. Csorba József igazgató főorvos és Aczél Tamás előadóművész által elkészített komplex prevenciós program keretében a zene gyógyító erejét emeli ki, de a kezdeményezés még ennél is tovább mutat.  Aczél Tamás előadóművészként nagyon sok világhírű magyar zenésszel állt kapcsolatban, akikről itthon talán nem is tudják, milyen népszerűek a határon túl. Ezeknek a zenészeknek a bevonásával született meg az az egy napon át tartó, határokat és stílusokat nem ismerő zenei élmény, amellyel szeretnék megmutatni a közönségnek, hogy a minőségi élő zene máshoz nem hasonlítható élményt nyújt a család minden tagjának, amelyet együtt élhetnek át és ez szorosabbra fűzi a kapcsolatot köztük. Aczél Tamás olyan zenészeket kért fel álma megvalósítására, mint hazánk egyik leghíresebb dobosa, Németh Gábor, akit többek között a Skorpióból, a Dinamitból, az Ős-Bikiniből, a  P-Mobilból, illetve a saját zenekarából, a Németh Gábor project-ből ismerhetünk. Ugyanígy megemlíthetjük Török Ádámot, aki a Mini-vel zenei történelmet írt hazánkban, vagy a basszusgitáros, Artisjus-díjas Temesi Bertalant, aki eddig mintegy 80 nagylemezen, több mint 150 hazai előadóval dolgozott már basszusgitárosként és producerként, jelenleg pedig az RTL Klub zenei rendezője.

Acél Tamás célja, hogy minél több gyermek tanuljon zenét és családi programmá váljon a minőségi és élő zenei koncertek látogatása. Ez munkát ad olyan magyar zenészeknek, zenét oktató művészeknek, akik nemzetközi elismertségükkel több évtizede az egész világon képviselik Magyarországot.
Életük, pályájuk példaértékkel bír a felnövekvő ifjúság nemében. Szeretnénk, ha minél többen válnának hallgatókból aktívan a zenét művelőkké is. Hitvallásunk szerint a zene összeköt, nem ismer határokat és egzisztenciális különbségeket.

A Családokért Tisztán Alapítvány a hazailag ismert és elismert fellépőkön túl nemzetközi fiatal tehetséges zenekarokat, énekművészeket, szólózenészeket is bevon az egész napos, ugyanakkor egy életre szóló élménybe.  A földrajzi határok „lebontását” jól bizonyítja, hogy Ausztráliából meghívott előadók mindannyian élőben mutatják be produkcióikat.

 

További információ: www.azenegyogyitoereje.hu

Forrás: http://www.iranymagyarorszag.hu/a_zene_gyogyito_ereje-nemzetkozi_zenei_fesztival_/E1009957/

 

Kapcsolódó témák

Negyedik alkalommal rendezi meg az Őrzők Alapítvány és a Magyar Állami Operaház a Zongoraáriák estet, amelynek bevételét a Tűzoltó utcai Gyermekklinikán kezelt daganatos és leukémiás gyerekek gyógyítási feltételeinek javítására fordítják. Idén – Liszt Ferenc október 22-i születésnapja előtt - október 19-én várják a közönséget az Operába.

A jó győzelmét a gonosz felett, az emberi szellem győzelmét ünnepelte közös rendezvényen Magyarország, Izrael és Olaszország a Giorgio Perlasca tiszteletére tartott emlékkoncerten, a budapesti Olasz Kultúrintézetben.

Picinyke falu hatalmas vendégszeretettel. A Balaton északi partján, a dombon megbúvó Paloznak augusztusban két napra színes forgataggá változik. Az utcák megtelnek borospoharakkal sétálgató emberekkel, a Tájház udvara élőzenés klubbá változik, a faluhatáron, a nagyszínpad előtt a fűben fesztiválozók piknikeznek és száll a jazz a levegőben.

FEZEN 2015-ben talán az eddigi legerősebb fellépősorral nyitja majd meg az augusztust, félelemetesen jó zenei alapokat pakolva a nyár utolsó hónapja alá! Tipródni felesleges, 2015-ben (is) irány Székesfehérvár!

2015.07.24 13:54

A három napos rendezvény felidézi Gyula városának török kori történelmét, a végvári vitézek és a török hódítók életébe engedve bepillantást. Hagyományőrző egyesületek, csatajelenetek, rabszolgavásár, zenés estek és még sok más színes program várja a múlt iránt érdeklődőket a végvári rendszer egykori esősségének, Gyula várának tövében. A rendezvényen az idején idén jelmezes idegenvezetés lesz!